רפואת הפה

ההתמחות ברפואת הפה הנה התמחות האורכת 4.5 שנים ונעשית לאחר סיום לימודי רפואת שיניים שנמשכים 6 שנים. מדובר בהתמחות מולטידיסציפלינרית המחייבת ידע מקיף הן ברפואה והן ברפואת שיניים. המרפאה מעניקה טיפול במגוון תחומים:

1. טיפול במחלות של ריריות חלל הפה: מחלות זיהומיות כמו פטרת, זיהומים וירליים, תופעות תגובתיות משניות להרגלים כמו עישון, חשיפה לשמש או שימוש בתרופות כרוניות, טיפול ואבחון באפטות חוזרות, מחלות עור שונות ומחלות פנימיות שונות שיש להן ביטויים בחלל הפה כגון מחלות דלקתיות כרוניות ומחלות אוטואימוניות וכן מצבים טרום ממאירים וגידולים ממאירים.

2. טיפול ואבחון במחלות של בלוטות הרוק: טיפול ביובש פה, מחלות של מערכת החיסון, פגיעה בבלוטות הרוק לאחר הקרנות וטיפולים כימותרפיים. חסימות של בלוטות הרוק,שריפה בפה ועוד.

3. טיפול בכאב כרוני של הפנים והראש שמקורו אינו בשיניים – מיגרנות, נוראלגיה טריגמינלית, כאבים לאחר פגיעה טראומטית.

4. ייעוץ לפני טיפולי שיניים לחולים בעלי רקע רפואי מורכב ו/או לפני טיפולי שיניים בסדציה והרדמה כללית.

5. דימות ופענוח צילומי רנטגן של אזור הפנים והלסתות. ברפואת שיניים יש היום מגוון אמצעים רנטגניים, כולל סי.טי דנטלי. מומחיות ברפואת הפה כוללת גם לימוד מעמיק של שיטות דימות שונות וניסיון רב בפענוח, להשגת אבחנה מבדלת מדויקת. בצילום רנטגן יכולים להתגלות ממצאים המצריכים המשך בירור ומעקב. שליטה מעמיקה בפענוח יכולה לייתר הליכים פולשניים כדוגמת ביופסיה במקרים מסוימים.